Keresés ebben a blogban

Christophe Lemaitre

Pályafutása

2008 - 2009
20,83-as eredménnyel megnyerte a 200 méteres síkfutás versenyét 2008-ban a junior világbajnokságon, majd a 2009-es junior Európa-bajnokságon 10,04-es új junior európai rekorddal lett aranyérmes 100 méteren.

2010
Lemaitre a barcelonai Európa-bajnokságon, a 100 méteres síkfutás döntőjében
A 2010-es szabadtéri szezont egy 10,09-es időeredménnyel nyitotta Aix-les-Bains-ben. Májusban 10,03-as új egyéni legjobbat futott, ennek ellenére némiképp elégedetlenül nyilatkozott:

"Kissé csalódott vagyok. Szerettem volna 10 másodperc alatt teljesíteni (a francia rekord ekkor 9,99 volt, melyet még Ronald Pognon futott 2005-ben), de lesz még alkalmam megpróbálni."
A június végén rendezett csapat Európa-bajnokságon tovább javította saját csúcsát, miután 10,02-dal másodikként zárt a brit Dwain Chambers mögött.
Július 9-én, a francia bajnokságon futott először tíz másodpercen belül.9,98-as eredményével első fehérként, abszolút hetvenegyedikként lépte át a tíz másodperces határt.

"Az egyik célom az volt, hogy tíz alatt fussak, a másik pedig az, hogy egyike legyek a világ legjobbjainak. Mindenki úgy fog ismerni, mint az első fehér ember, aki megfutotta ezt, de ez sokkal inkább magamnak lesz történelem. Ez nem a színekről szól, hanem a kemény munkáról."
-mondta Lemaitre saját teljesítményről. Egy nappal később 200 méteren is új francia rekordot futott 20,16-dal. Igaz, e rekordot Gilles Quénéhervé-el együtt, azonos időeredménnyel tartja.
Első felnőtt sikereit a barcelonai Európa-bajnokságon szerezte. 10,11-es idővel előbb százon, majd 20,37-dal 200-on nyert aranyat. Ez utóbbin mindössze 0,1 százados előnyben lett bajnok a brit Christian Malcolmal szemben. Jimmy Vicaut, Pierre-Alexis Pessonneaux és Martial Mbandjock társaként részt vett a négyszer százas váltóversenyben is, ahol harmadik aranyérmét is megszerezte a bajnokságról. Augusztus 29-én, egy Reitiben rendezett IAAF-versenyen újra megfutotta a 9,98-as legjobbját, majd egy nappal később 9,97-re javította azt.
Az év végén őt választották az Év Európai Atlétájának.

2011

Obikwelu és Chambers társaságában a fedett pályás Európa-bajnokságon
A márciusi fedett pályás Európa-bajnokságon 6,55-ös új egyéni csúccsal jutott be a döntőbe, ahol 6,58-as futással harmadikként ért célba a portugál Francis Obikwelu és Dwain Chambers mögött. Két hónappal később, az IAAF Diamond League sorozat Golden Gala versenyén Usain Bolt és Asafa Powell ellen futott a döntőben. Végül kerek 10 másodperces eredményével 0,1-es különbségen belül zárt a két jamaikai mögött, és lett bronzérmes.
Június 7-én előbb 9,96-ra, majd 18-án, a csapat Európa-bajnokságon 9,95-re javította saját rekordját.
Lemaitre folytatta remek szereplését, és július 29-én tovább faragta az idejét 100 méteren. A francia bajnokságon, Albi városában 9,92 másodperc alatt teljesítette a távot.